top of page
Screenshot 2023-03-21 at 14_edited.jpg

מסעות אינטואיטיביים דרך תחום עיניין ומחקר

להיות חוקר/ת זה לא עניין של תואר אקדמי, זה משהו פנימי ומי שמרגיש/ה ככה - יודע/ת. ישנה התרגשות וסקרנות לא מוסברת לגבי נושא מסוים, שאילתא מסוימת, משהו שמושך אותך ואת מרגיש/ה שאין לך ממש ברירה - את/ה של זה. 

עמוד זה מיועד למי שיש לו/ה קשר מיוחד עם נושא כלשהו והרגשה שיש יותר מעבר למה שאנחנו מצליחים להגיע. בין אם זה נושא כללי כמו ״מחאה״ או ספציפי כמו ״פקעות של חבצלות״, אולי אישיות כמו ״דרווין״ או אירוע היסטורי כמו ״המצאת הדפוס״ - אם את/ה מרותק/ת ממשהו, אז יש לך קשר מסתורי איתו, וה״משהו״ הזה מושך אותך ללמוד אותו, דרכו, כדי שתעשו ביחד משהו בעולם.

מה יוודע לכלכלן על כסף אם יסע לעמק הסיליקון שנת 2102? מה תגלה אקטיביסטית על מרדנות אם תצטרף לספינה של קלומבוס ב 1492? למה ייחשפו אנשי רפואה אם יצללו לתוך מערכת העצבים? מה היה מספר לנו המלט על משמעות, חיים ומוות אם היה יכול לדבר דווקא היום ודווקא מגרונך? 

החכמה האינטואיטיבית מדברת אלינו, דרכנו, מתוך המיסתורין של הטבע של הכל ושל הרגע הזה. האם אנחנו מקשיבים?

השכל-החושב, נאור, מפותח ומוכשר ככל שיהיה, הוא כלי מופלא אך גם מוגבל מטבעו רק למה שהוא מכיר. כשאנחנו הולכים רק איתו, אנחנו עלולים לפספס דברים מהותיים במחקר שלנו כי דעתנו צרה יותר וגם מוסחת, לעיתים ממש שבויה, במה שאנחנו חושבים ש״אמור״ לקרות וה״אני הביקורתי״ שלי או של מישהו אחר לוקח את המושכות.

Screenshot 2022-01-16 at 21.29.27.png
Screenshot 2023-03-21 at 14_edited.jpg

מהו המסע האינטואיטיבי?

מסע הוא מפגש אישי של כשעתיים וכל שהוא דורש מבחינה טכנית זה מרחב נעים שאפשר לשכב בו על מזרון או ספה ולהתמסר בשקט. אני מארחת בדרום תל אביב אך יכולה גם לבוא אליך הביתה ואפשר לעשות מסע גם בזום.

המפגש מתחיל בשיחה קצרה (15-20 דקות) הנוגעת במה שלומך היום וזורמת אל הדבר שהביא אותך לבוא לעשות מסע.

תוך כדי השיחה על מושא המחקר, נתמקד בשתיים-שלוש שאלות ואלה יהיו הכוונה עבורנו וגם עבור המרחב עצמו. בפועל, מה שנראה ונחווה במסע - זה מה שנראה ונחווה במסע וזה גם היופי של הדבר, זוהי אינה תכנית כבקשתך, אבל זה כן מפגש משותף, אינטימי ואוהב שלך עם החכמה הייחודית שעוברת דרכך בנקודה זו בחייך. בהתאם לאופי הנושא והשאלות שיעלו, נחליט מהו היעד שלנו. היעד יכול להיות נקודה אחרת בזמן ומקום על ציר האבולוציה האנושית, גוף האדם, שכבות כדור הארץ או מרחבים אחרים שנרגיש שמזמינים אותך להתארח בהם. הכל מתחיל מאד פתוח אבל הולך ומתבהר תוך כדי שיחה לכדי נקודה ספציפית שאליה נוסעים

 

אז, את/ה שוכב/ת, עוצם/ת עיניים ואני מוליכה אותך להרפיה עמוקה. כאשר כל החושים מכוונים פנימה אך אנחנו עדיין נוכחים ומודעים לחלוטין, את/ה מדמיין/ת 10 מדרגות ואנו יורדים/ות לאט אל היעד. מכאן אנחנו בידיים המופלאות של המרחב האינטואיטיבי. 

במהלך ה 80 דקות שיבואו, נסייר במקום שאליו באנו, כשחכמת הדבר שאותו אנחנו חוקרים/ות היא הרוח שנושבת במפרשינו. מבלי לכפות דבר, ניתן למסע להוביל אותנו צעד צעד ולחשוף בפנינו את מה שמתבקש להיראות דרכך עכשיו. 

אחרי המסע, אנחנו לא מדברים/ות יותר מידי, אלא נותנים/ות לדברים למצוא את מקומם בתוכך בצורה ובקצב שלהם. זו תנועה פנימית עדינה וכדאי לא להפריע לה :) לאחר כמה ימים אני שולחת לך את המסע מתומלל עם תגובות והארות שלי ואז אנחנו משוחחים/ות בטלפון או נפגשים/ות לקפה. יש הרבה ידע שמגיע במסע ואנחנו רוצים/ות לאסוף אותו כדי למצוא דרך לבטא אותו בעשייה שלך ובחיים עצמם. זהו ידע יקר מאד כיוון שהוא תמיד לטובתך, לטובת הדבר עצמו ולטובת כולנו; זה הזמן שלו להיראות בעולם וזה כנראה צריך לקרות דרכך, לכן אנחנו רוצים להתייחס אליו בכבוד ולשרת אותו נאמנה. 

במידה וזה מתאים, אני ממשיכה ללוות את תהליך הפיתוח והגילוי דרך מסעות נוספים או מפגשי אימון אישי. ניתן ולפעמים כדאי לעשות סדרת מסעות אישיים ו/או קבוצתיים במידה ויש שותפים לעשיה.  

Screenshot 2023-03-21 at 14_edited.jpg

ליווי קבוצות וצוותי מחקר 

באופן טבעי, אנשים שנמשכים לנושא או עניין מסוים מוצאים אלה את אלה וישנה חדווה גדולה ופשוטה בלחקור וליצור משהו ביחד. המרחב שנוצר מתוך איחוד מוחות ולבבות מביא איתו עושר אדיר של ידע ונקודות מבט הפותחות אפשרויות שלא נראו לפני כן. (וגם, בעיניי זה הדבר הכי כייף שאנשים יכולים לעשות...)

כמה מדהים יהיה לשמוע מה רוצה ״אנרגיה סולארית״ מכימאית, טכנאי, מתכנן ערים, מנהלת שיווק ורואה חשבון?

מה יתגלה בפני מובילי המחאה נגד הרפורה המשפטית אם יפגשו כדמויות חדשות במהפכה הצרפתית?

כיצד נראה בית ספר בישראל בשנת 2064 מנקודת המבט האינטואיטיבית של צוות מורות או קבוצת הורים או חבורת תיכוניסטים?

למי זה מתאים?

לכל מי שרוצה! הסיפור האינטואיטיבי משנה את צורתו בהתאם למשתתפים/ות ולאופי המחקר, לכן הוא מתאים למגוון קבוצות במסגרות שונות: פיתוח עסקי, מוסדות חינוך, שיטות טיפול, גופים סוציאלים, קבוצות חברים, צוותי מחקר או הפקה ועוד. 

השתתפות בסיפור האינטואיטיבי פותחת אופקים פנימיים וחיצוניים ביחסים של כל אחד/ת עם עצמו/ה, ביחסים עם הנושא עצמו וביחסים בין חברי/ות הקבוצה. בנוסף, מתחדדת הבהירות לגבי תפקידו/ה הייחודי של כל אחד/ת בעשייה המשותפת מבחינת התכנים ומבחינת הדינמיקה החברתית. זהו תהליך מגבש, מרגש ומפתיע המעמיק את האינטימיות של כולם/ן עם הכל ויכול להביא לפריצות דרך משמעותיות בעשייה עצמה

 

איך זה קורה?

תהליך קבוצתי יכול לקרות ביום אחד (כ 6 שעות) אבל אני ממליצה לעשות סדרת מפגשים (כ 5 מפגשים של 3 שעות) להשגת חוויה ותוצאה משמעותית. כיוון שרובנו לא מתורגלים באופי כזה של הקשבה, חשיבה ועשיה, נדרש אורך רוח וזמן התרגלות והתמסרות לתהליך. זה לא משהו שאפשר לעשות כמו סדנת שוקולד או הרצאה על מיינדפולנס. It's a ride. 

בכל מקרה, אם זה מרגיש לכן/ם כמו משהו שיכול להתאים לכן/ם אל תחשבו יותר מידי - הכי טוב ליצור איתי קשר, לספר לי במה מדובר ואז הצורה כבר תראה את עצמה תוך התאמה לצרכים והבקשות שלכן/ם ושל מושא המחקר שלכם/ן. 

bottom of page