top of page
Screenshot 2022-01-16 at 21.37_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

ארכיון דמויות וסיפורים

...נו בוא כבר, צעקה קדימה אפילו שהיה מאחוריה, מתעכב במעבר הצר בין דוכני האוכל. בדרך כלל היא צריכה להדביק את הקצב שלו אבל לאחרונה, מאז שהתחיל עם המחזה שלו, הוא כל הזמן עייף. גם היא, אולי לראשונה בחייה, עייפה, שכן היא זו שבפועל ערה, כותבת שחור על גבי לבן את אותה מציאות חלופית במילותיו ההזויות של אחיה מוכה הירח. על עירנותו אפשר להתווכח, האם זה שחווה מציאות חלופית ומדבר אותה החוצה יכול להיחשב ער? או ישן...

המשיחה על המורד. לונדון 1581

Screenshot 2022-01-16 at 21.36.07.png
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

פירנצה 1592

מרתה (21) - המורדת בתפקיד הריאליסטית. חיה מלווה - כלב 
לאחר הפלה בלתי רצויה, האישה הצעירה, העשירה והספקנית שלא מזמן נישאה, סוף סוף נהייתה חולה מספיק כדי לגלות שהיא חייבת לחיות את חייה.

אנה (19) - המנהיגה בתפקיד הרומנטית. חיה מלווה - נמרה
בגיל 5, אחרי שראתה נזיר קונה את חבריה בבית היתומים, אנה ברחה משם ונשבעה למצוא צדק. "חתולת רחוב" לוהטת שפשוט אוהבת את החיים וכל מה שקשור בהם, חוץ מאת הנזיר…

קרלה (14) - הרומנטית בתפקיד המנהיגה. חיה מלווה - פניקס
לפני זמן לא רב אביה נעלם מהבית. גופן לא מוכר בשפה זרה על גבי קופסת עץ שנשארה אחריו, מוביל את הילדה היפה, התמימה וחסרת הפחד הזו לכנסיה, וממנה לבית, ממנו ליער ובסופו של דבר אל מתחת למים.

מריו (60) - הריאליסט בתפקיד המשיח. חיה מלווה - יונה 
היותו מדען, בעל אוהב, אב מרוגש וחוקר רפואי מכניס את מריו לקונפליקט פנימי מתמיד. מתישהו הוא יצטרך להתוודות, לבקש סליחה ולסלוח לעצמו על הדברים שעשה.

יוסף (40) - המשיח בתפקיד המורד. חיה מלווה - דולפין
קשה לדעת מה נכון כאשר אדם חי במלואו גם את העולם החומרי וגם את העולם האסטרלי בו זמנית. אולי הוא רוצח, אולי מדריך רוחני. כשאין לך מצפן קפיצת נחשון היא האפשרות ההגיונית ביותר.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

ברלין 2018 - החלפת מגדרים (בהשראת MeToo#)

ולריה (40) - המורדת בתפקיד המשיחה. חיה מלווה - דובה
ולריה עובדת במפעל, אין לה חברים או משפחה והיא לגמרי לבד. על ספקטרום האוטיזם, היא חיה בעיקר כמתבוננת ורגישה מאוד לעולם הסובב אותה. עם זאת, היא לא משתתפת בו. אבל משהו משתנה כשהיא פוגשת את פבריציו על ספסל בפארק, ניצוץ נדלק בעיניה וחיי המסיבות של ברלין חודרים להילה שלה.

קלייר (22) - המנהיגה בתפקיד המורדת. חיה מלווה - סנאי 
קלייר עוקבת אחרי הסנאי שלה (ג'ון) למסיבה פסיכדלית בכנסיה ישנה, שם היא נמשכת מאוד ללילי, בחורה אפלה, עצובה ומסתורית. קלייר המתוקה מוקסמת ממנה השתיים מבלות את הלילה ביחד ונקשרות עמוקות. מאוחר יותר, לילי מזמינה את קלייר למסיבת יאכטה מפוארת של בחור עשיר ומפוקפק, שם קלייר מגלה את הסיבה לכאבה העמוק של לילי ואת צמאונה לנקמה.

פבריציאו (29) - הרומנטיקן בתפקיד הריאליסט. חיה מלווה - ציפור שיר
אין בעיות, רק פתרונות; פבריציו מהלך על פני האדמה כאילו הרוע אינו קיים. שמח, רגוע וגבוה כמו עפיפון, הוא בא לאהוב ולהנות. כן, גם כשמיכל, האמא הזועמת והאמוציונלית שוברת לו בקבוק על הראש במסיבת היאכטה המפוארת.

מיכל (50) - הריאליסטית בתפקיד הרומנטית. חיה מלווה - פינגווין 
נולדה בישראל להורים יפנים ועברה לברלין בתחילת שנות ה-80 כדי להיות רקדנית. זה לא עבד אז היא הפכה לבנקאית מצליחה, הכירה גבר ממשפחת רוטשילד, התחתנה איתו ואיבדה אותו בתאונת דרכים. הילד היחיד שלהם, פיליפ אנשל הוא אדם גאוותן, מפונק וסקסיסטי בן 21, ועדיין, אמו תעשה הכל כדי למנוע ממנו צרות.

ניקו (28) - המשיח בתפקיד המנהיג. חיה מלווה - כלב 
לניקו די נמאס להיות מופנם ולהסתכל על אנשים אחרים חיים את החיים. הוא חושב עליהם וכותב עליהם בעודו יושב על המרפסת שלו ושותה בירות כדי להצליח לישון. הגיע הזמן להתרגשות אבל הוא אפילו לא בטוח איך זה אמור להרגיש. אבל קלייר יודעת. והיא גם מחבבת אותו.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

קראקוב 1941 

קרלה (21) - המורדת בתפקיד הרומנטית. חיה מלווה - למה
אחרי שכל משפחתה נלקחה, הצעירה המופנמת, טובת הלב וחצי יהודייה יורשת את חנות הכובעים של סבא שלה במרכז העיר. שם, היא מוצאת קופסה נסתרת מלאה תמונות פספורט, כולן של נשים.

סבטו (12) - המנהיג בתפקיד המשיח. חיה מלווה - חתול
הילד יוצא הדופן הלך 3 ימים מהאזור הכפרי לעיר, כדי למצוא את מי שהוא אולי דוד שלו. למרות שהוא אבוד, הוא נחוש בדעתו להבין מה לעזאזל קורה עכשיו בעולם.

אוליבר (19) - הרומנטיקן בתפקיד המנהיג. חיה מלווה - שועל
הוא מעולם לא פגע ביצור ומעולם לא נתקל בפגיעה אמיתית עד שחברו הטוב ביותר נשלח לגטו. הקונפורמיסט החולמני נאלץ להתבגר מהר ולהתמודד עם המציאות האכזרית החודרת לחייו.

ריקי (15) - הריאליסט בתפקיד המורד. חיה מלווה - סנאי
אימו של ריקי לא יכולה להאכיל את כל ילדיה ולכן נשלח הילד השקט והכנוע ביותר לעיר לעבוד בחנות בדים. בתקווה ובהנחה שלא יסתבך שם בצרות.

איוון (7) - המשיח בתפקיד הריאליסט. חיה מלווה - כלב קטן
יותר מהכל הוא מתגעגע לבית הספר אבל הכל בחוץ מסוכן לאיוון הקטן שאינו מורשה לצאת מהבית. כל מה שיש לו זה הכלב שלו, הוריו עובדים כל הזמן אבל כשאחותו עוזבת בסתר את הבית עם מזוודה הוא מוכרח ללכת אחריה.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

גלסטנברי 1964

פול (23) - המורד בתפקיד הרומנטיקן. חיה מלווה - ציפור
פול הוא סטודנט לאדריכלות עירונית ובעיקר מעוניין למצוא בחורה.הוא קצת מטופש ומביך וצמא להכוונה כלשהי. הוא מוצא אותה תחת חסותו הלא אחראית של פרופסור נילס.

ליאו (41) - המנהיג בתפקיד המשיח. חיה מלווה - סנאית
לאחר שאיבד עניין ומגע עם הקרובים אליו, האיש הכריזמטי וגדול המידות הולך לחיות בבידוד. בחיפוש אחר המשמעות האמיתית של אהבה, הוא פוגש אישה, כותב ספר, יוצר כת ואז הורס אותה... לחלוטין.

ליסנדר (18) - הרומנטיקן בתפקיד הריאליסט. חיה מלווה - איילה
כאדם שצריך מעט מאוד, הריינג'ר המופנם עושה כמיטב יכולתו כדי להימנע מקונפליקטים, או אפילו מגע עם בני אדם. עד שהוא פוגש ילד בן 10 ומוצא את עצמו בדיוק באמצע של הכל.

נילס (52) - הריאליסט בתפקיד המנהיג. חיה מלווה - לביאה
פרופסור לביולוגיה שהתגרש לאחרונה, שמאוד אוהב לשתות, נוסע לחקור את האי המסתורי גלסטונברי, שם הוא מוצא את בתו בכת מוזרה. בהתחלה הוא דואג לשלומה, אבל די מהר לומד ליהנות מ״אתר הנופש״ והאנשים השנויים במחלוקת שבו.

ג'ון (10) - המשיח בתפקיד המורד. חיה מלווה - חסידה
היום הזה הוא מדרון חלקלק עבורו. ג'ון ממשיך להקרין אהבה טהורה, תמימות וכוונות טובות, גם כשאנשים אחרים מנצלים אותו עד מוות.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

הרפובליקה הרומית 164-

ליאו ויסילי (27) - המורד בתפקיד הרומנטיקן. חיה מלווה - טלה (נקבה)
אחרי שנים של דיכוי זיכרונות ילדות, הבחור השובב סוף סוף מוצא קצת שלווה בהרג אנשים כחייל רומאי. אבל אחרי שכמעט נטבח בשדה הקרב, הוא מעז להביט בבבואתו שלו במי הנהר.

פלביוס (42) - המנהיג בתפקיד המשיח. חיה מלווה - קוף
האב והבעל האוהב, המפקד הרומי המאומן והנאמן מאמין בכל ליבו שרומא מפזרת טוב וברכה לכל מקום שהיא מגיעה. אבל כשהסגן היקר שלו מצטרף לשבט מקומי ומתמרד, הוא ניצב בפני בעיה.

גרן (19) - הרומנטיקן בתפקיד הריאליסט. חיה מלווה - פנתר
גרן יורש את מנהיגות השבט אך הוא לא מעוניין לשמור על מסורות, מוסר או להילחם על חירות. בעקבות הזדמנויות, מהופנט מזהב ומותרות, הוא נוטש את עמדתו ועובר להקים כפר חדש במצרים, שם יחיה חיים עשירים.

יוהמליק (38) - הריאליסט בתפקיד המורד. חיות מלוות - איילה וציפור (זכר)
לאחר שנים של מאבק פנימי בין שיתוף פעולה והוכרת תודה לבין טינה עמוקה כלפי הרומאים, האומן המוכשר והעבד לשעבר חוזר הביתה למשפחתו. למרות שהתפאורה שונה ורגועה, יוהמליק עדיין נקרע בין לשרת את עצמו וצרכיו לבין עשיית הדבר הנכון.

אנטון (35) - המשיח בתפקיד המנהיג - חיה מלווה - יגוארית
התכונה הטובה ביותר שלו כסגן הייתה לגשר בין רומא למקומיים, אבל קריאתו העמוקה לאחדות גרמה לו לשבור את שבועתו ולפשוט את מדיו. הודות למפקדו האוהב אנטון לא הוצא להורג, אלא נאלץ להמשיך לגשר עבור רומא גם כשהיא פולשת למצרים.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

יפן 538

מיטן (12) - המורדת בתפקיד המנהיגה. חיה מלווה - ראקון
מיטן הייתה בת 5 כשאמה נלקחה באלימות על ידי פיראטים. עכשיו בגיל 12 היא מגלה שעיר המגדל קונים ומוכרים אנשים ומבקשת מחברה הטוב ג'י לקחת אותה לשם.

ג׳י Ji (16) - המנהיג בתפקיד הריאליסט. חיה מלווה - עז (זכר)
ג'י נאמן לאהוביו תוך שהוא נשאר נאמן לעצמו. מאוד רגוע, מאוד נוכח, לא מדוכא ועם זאת מרוחק, ללא היסוס הוא מתמודד עם כל מה שנקרה בדרכו.

סיאון (50) – הרומנטיקן בתפקיד המשיח. חיה מלווה - לוטרה

חרש הברזל הטוב ביותר בעיר המגדל היה צדיק מספיק כדי לעצבן את הגנרל, האיש ששולט באכזריות באזור. אך לאחר שאישתו מורעלת על ידי אנשי הגנרל, סיאון עוזב לכפר נידח שבור לב, מובס ואשם. כעת, כששני מתבגרים מבקשים את עזרתו להגיע עיר המגדל, הוא נאלץ לחזור ולהתמודד עם השדים שלו.
הואי Heu (19) - הריאליסט בתפקיד המורד. חיות מלוות - ינשוף ופרה 
הואי היה ילד כשהגיע לנמל עיר המגדל ונקנה על ידי חרש ברזל זקן (אביו של שיאון). בגיל 14 יו נמלט מאדונו ומוצא עובדה בראש המגדל של נמל המסחר בו נקנה. הוא מחפש משמעות ונחמה בכתיבת שירים אך מוצא אותן דווקא במפגש עם ענק מסתורי, עדין ונפלא.

טושי (40) – המשיח בתפקיד הרומנטיקן.  חיה מלווה - עש לילה (נקבה)
הגנרל הרג את הדודה והדוד של טושי כדי לקחת לעצמו את ילד הפלא הענק והאילם. בגיל 22, בזמן שטושי מוביל מליציה לפשוט על  כפר, הוא מפיל את חרבו הענקית וצועד משם לדרך רוחנית. דרך שמובילה אותו חזרה לעיר המגדל, לחברים חדשים-ישנים, לביתו של הגנרל.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

ביג סור, קליפורניה 2253

Ayua (?) – המורדת בתפקיד הרומנטית. חיה מלווה - ארנב 
איואה מעוצבת כמו אישה, מרגישה כמו בת אנוש אבל שרף זורם בעורקיה. היא הומצאה על ידי אביה; איואה היא האב טיפוס. כשהיא יושבת ביער על גדם עץ סקוויה, מוקפת בגדמים, היא מבינה שהיא רק ההתחלה...

ג'ק (72) - המנהיגה בתפקיד הריאליסטית. חיה מלווה - כלב גדול  
לאחר שאיבדה את בת זוגתה בגיל 72, ג'ק רוצה לחיות בשלווה, מחוץ לרשת (אוף גריד) בעיירה הקטנה ״כרמל ליד הים". היא קוראת ספרים בבית, שותה בירות באחווה הלסבית ומטיילת ביער הסקוויה עם הכלב הענק שלה בומר. שם היא פוגשת את איואה.

אריאן (35) - הרומנטיקן בתפקיד המשיח. חיה מלווה - איילה 
אריאן היה בן 3 כשהשריפה הגדולה יזמה את שקיעתה של העיר. הוא ניצל על ידי שכן שהפך לו כמו אב, והם הצטרפו לקהילת הפליטים שזה עתה נוצרה ביער. כיום הוא בעל המלאכה הראשי והמתווך של קהילתו מול שאר קהילות היער.

ססיליה (28) - הריאליסטית בתפקיד המורד. חיה מלווה - כלב גולדן 
ססיליה מעולם לא אהבה את העיר: צפופה מדי, רועשת ורעילה. באישון לילה, בעיר ללא אור, היא מתגנבת החוצה אל היער. לאחר כמה שנים של תלאות והתמודדות עם מחלה לא מוכרת, ססיליה נמשכת לחבורה שמתקבצת ובעיקר לכוחות הריפוי של איואה.

סמואל (25) - המשיח בתפקיד המנהיג. חיה מלווה - אייל צעיר 
סמואל וקהילתו מחוברים עמוקות ליער כישות חיה ושלמה לכן זה רק טבעי שהם מתאבלים על הכריתה המסיבית וגדמי העצים. האירוע הזה מעורר את סמואל להתחבר עם אריאן ויחד הם מחפשים את הסיבה האפלה מאחורי האסון.

Timeline_04_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

הסהר הפורה 7000-

קה CA (5-35) המורד בתפקיד המנהיג. חיה מלווה - במבי
CA נולד בכפר הנשרים, אחד מחמישה כפרים שנקלעו למלחמת דת. בגיל 7 הוא נשלח על ידי אמו האהובה למצוא ישות רוחנית שתביא שלום לחייהם. עם אב מאמץ ובהנחיית הירח, הוא לא מצא שום ישות רוחנית אך הוא מוצא גן עדן ומקים שם קהילה חדשה.

אנג'ליק (30-60) המנהיגה בתפקיד המורדת. חיה מלווה - עיט 
בתור השמאנית של כפר הנשרים, אנג'ליק מתקשרת עם חייזרים. לאחרונה היא חסרת מנוחה ומותשת. היא מצאה את עצמה הופכת לצינית כלפי המסדר הרוחני, ועכשיו היא מכוונת להיפטר מטקסים ישנים ולפנות דרך לאנרגיות החדשות.

מלדה (4-23) הרומנטית בתפקיד הריאליסטית. חיה מלווה - ינשוף אבל לא כזה שאנחנו מכירים מהיום
בדרכה השקטה והבייישנית, מלדה גדלה להיות המגשרת של חמשת הכפרים, יודעת את כל השפות ורואה באנרגיות צבעים. כעת, היא מוכנה לתקשר עם כוח גבוה יותר; בהובלת חיית הרוח שלה היא מגיעה לאי, שם היא נכנסת לפורטל ומגלה את גן העדן הנסתר.

קאי (11-35) הריאליסט בתפקיד המשיח. חיה מלווה - פרה 
היכולת הפנומנלית של קאי לרוץ הופכת אותו לחיוני אך גם בודד בקרב השבט שלו. בגיל 15 הוא נשלח למצוא מים. הוא מוצא גן עדן. לא בטוח למה, הוא מחליט לשמור את זה בסוד וכעבור 3 קיצים השבט שלו מת. קאי שורד ומצטרף לאם ולילדה בכפר הנשרים. כשיגיע הזמן, הוא יגלה את סודו לילד.

לילה (~) המשיחה בתפקיד הרומנטית. חיה מלווה - דובה 
לילה היא אלילה; ישות רוחנית עשויה מאור המופיעה בעיקר בצורת חייזר נקבה. יש עוד כמוה, מתחבאים, כי הם יודעים שעידן השליטה האנושית הוא בלתי נמנע. לילה מחפשת את המנהיגים האנושיים, שעדיין מונעים על ידי אהבה ומסתורין.

Timeline_02_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

וינה 1876

ליאופולד (28) - המורד בתפקיד המורד
מה זה אומר להיות אדם מיוחס? כסף? תכונות? בריאות, כישורים או חברים? ללאופולד היה את את זה, אפילו אמא אוהבת, אבל עדיין, הוא היה אומלל. מחפש מטרה, משתכר וכותב שירה בינונית בבר "ליאופולד" שלו, ליאופולד ידע שהוא לא יחיה מעל גיל 40. אבל היי, זה רק חיים.

ליזה (10-35) - המנהיגה בתפקיד הרומנטית
תומך בכישרונה וברצונה של ליזה, אביה בעל הראש הפתוח קישר אותה להיות השוליה של הצייר. מוקפת במבוגרים שנויים במחלוקת, הילדה המעט חצופה למדה לנווט בין חוקי החברה לחוקי הטבע. בגיל 25 ליזה היא אשת איש, מאהבת וציירת מקצועית, מסוג אישה.

טומי (22) - הרומנטיקן בתפקיד המשיח
טומי זוכר שנולד בבית לבן וגדול בו גרה אמו. הוא היה מבקר אותה עם אביו והם היו שוכרים חדר בבר "ליאופולד", שנראה שונה מאוד בלילה מאשר ביום. היום טומי גר שם ומנהל את הבר. הוא בחור שקט, כמעט בלתי נראה לבלתי רגישים ועדיין מבקר את אמו בבית החולים לחולי נפש.

הנס (32) - הריאליסט בתפקיד המנהיג
פניו של הנס שטוחים, גוון עורו אפור ובשבילו למעלה זה למטה ולמטה למעלה. חסר התמצאות, אבוד ואדיש הוא הולך בעיר יחף, מחפש את אחיו הקטן מקס, שנקלע לצרות לפני שנתיים. הנס כמעט ולא מדבר אך קשה להתעלם ממנו. אולי הוא ירגיש טוב יותר אחרי שימצא את מקס. אולי הוא רק צריך קצת שמש.

רפאל (45) - המשיח בתפקיד הריאליסט
מאסטר ידוע ומפורסם בענייני החומר והרוח; רפאל פותר קונפליקטים, מנחה טקסים ומבצע אמנויות. הוא בא כשהוא מוזמן ועוזב כשעבודתו מסתיימת. הוא לא נשאר איפה שהוא לא מסונכרן ולא צריך שום דבר מאף אחד. הוא חי בשלום עם האישה והילד שלו ומרגיש אסיר תודה על החיים האלה.

Timeline_02_edited.jpg
Screenshot 2023-03-21 at 14.18_edited.jpg

משחקים נוספים יועלו לאתר בהמשך...

bottom of page