top of page
Screenshot 2022-01-16 at 21.29.20.png

חזון יצירתי ודברים שכדאי לדעת

יצירה משותפת, קוד פתוח

אם כל משחק מתרחש בזמן ובמקום אחר ומסתיים בסיפור חדש ומקורי, אז אנחנו למעשה כותבים את ההיסטוריה של המין האנושי, ביחד, בצורה אינטואיטיבית. עם הזמן הסיפורים האלה יכולים להיאסף וליצור יצירה אחת משותפת וצבעונית שנוצרה ומבוססת על כל משתתפיה. החזון שלי הוא ליצור כמה שיותר סיפורים עם כמה שיותר אוכלוסיות בארץ ובעולם ולראות לאן המעבדה הזו רוצה להוביל אותנו. אולי יום אחד נעשה מזה ספר או סדרה או עוד דברים אחרים שעוד לא חשבנו עליהם.

 

מאחר שזוהי יצירה משותפת הנובעת מתוך הידע והחכמה האינדיווידואליים והקולטיביים המסתוריים שלנו - הסיפור האינטואיטיבי (משחק התפקידים) הוא קוד פתוח ותוכנו זמין לכל המבקש/ת להמשיך לחקור וליצור דרכו. הדמויות והעלילות אינן שייכות לאיש/ה ואין לאף אחד/ת זכויות יוצרים עליהן. הדמויות והסיפורים משותפים בארכיון הסיפור האינטואיטיבי בצורה אנונימית ועל המשתתפים/ות לקחת בחשבון שיצירתן/ם הינה נכס אומנותי ותרבותי הניתן באהבה לעולם.

 

לצפיה ביצירות שונות שנעשו דרך משחקים ובהשראתם ניתן לגשת לגלריה.

במידה ותרצו לשתף פעולה וליצור מתוך החומרים הקיימים בארכיון הסיפור האינטואיטיבי המלא (מסעות, הקלטות, תמלולי מפגשים וחומרים נוספים) יש ליצור קשר.ר.

דברים שכדאי לדעת

> בסיפור האינטואיטיבי אנחנו לא יודעים שום דבר מראש, מלבד לאן אנחנו נוסעים. מי נהיה, מה יקרה, איך ומתי, כל זה – מתגלה תוך כדי תנועה.

> במשחק אנו זוכים לזמן איכות (ממש) עם עצמנו ועם אחרים במקום המוכר ועם זאת האניגמטי ביותר שלנו - האינטואיציה. זוהי חוויה אינטימית, מפתיעה ומגבשת המביאה קדימה תכונות וקולות שלא בהכרח הכרנו קודם. זו הזדמנות ודרך מיוחדת להכיר את עצמנו מחדש וכן את הקולגות שלנו במשחק, להתגלות לעצמנו דרך המפגש ולתת לסיפור להתגלות דרכנו תוך כדי. 

> שהייה ארוכה, מתמסרת ומשחקית (playful) במרחב הגאוני הזה מאפשרת יצירתיות והתגלויות שלרב לא יבואו לידי ביטוי כאשר אנחנו מבקשים אותן דרך השכל האינטלקטואלי. השכל-החושב, נאור, מפותח ומוכשר ככל שיהיה, הוא כלי מופלא אך גם מוגבל מטבעו רק לרצונות, ההרגלים, הפחדים והדפוסים שהוא מכיר. כשאנחנו הולכים רק איתו, אנחנו עלולים לפספס דברים מהותיים שהחיים מבקשים לומר לנו. החכמה האינטואיטיבית באה מהמקום הכי מסתורי ואינטימי שיש לנו עם ההוויה, מכאן היא נושאת חדשנות, ייחודיות ותעוזה לצד אמת פשוטה ואוניברסלית הנוגעת בנפש האדם והעולם. חשבו כמה נפלא זה יכול להיות, ליצור, לחקור ולשתף אומנות, מחקר ויוזמות דרך מרחב חכם שכזה.

> נראה שגם לתודעה יש אבולוציה וכל תקופה מביאה איתה רוח חדשה ואיתה הבנות, הגיון ופרספקטיבה. במשחק המשתתף זוכה כמו להיות בשתי תודעות בו זמנית; זו שלו עצמו וזו של הדמות שלו, שחיה בזמן ובמקום אחר. החוויה הזו כשלעצמה מרחיבה לב, נפש וראש ומתוך זה, פותחת אפשרויות חדשות לגמרי להתבוננות על דברים, החיים ועל הזולת. 

> עד היום נעשו 15 משחקים ונכתבו 15 סיפורים מקוריים. 

חזון יצירתי ודברים שכדאי לדעת

סרטונים קצרים על הסיפור האינטואיטיבי 

מתוך הרצאה בפסטיבל מקוון Fluids לאומנות, קהילה ועתידנות בברלין 2020 

מהו המשחק ואיך הוא עובד?

איך הגעתי לרעיון הזה?

ה״טכניקה״ של המסעות האינטואיטיביים

איך הגעתי לחמשת הארכיטיפים?

דברים שכדאי לדעת

מה יוצא לך מזה?

תודה רבה

bottom of page