top of page
Screenshot 2023-05-28 at 12.09_edited.jpg

משחק תפקידים הנוסע בזמן:

קבוצת אנשים צוללים אל תוך ים החכמה הקולקטיבית ונפגשים בנקודה מסוימת, בזמן ובמקום אחר על ציר האבולוציה האנושית בתור דמויות חדשות. כל דמות מגלמת בתוכה נשמה - המורד, המנהיג, הרומנטית, הריאליסט והמשיחה. כעת, עליהן לגלות מהו הסיפור המשותף שלהן בגלגול הזה. (הדמויות יכולות להתממש בכל מגדר).

המשחק מומלץ במיוחד לצוותים המעוניינים לחקור נושא מסוים, team building, קבוצות חברים או משפחה. מתאים לכל מי שסקרנ/ית לחקור את הרבדים השונים שבחוויה האנושית ומעוניינים לקחת חלק בתהליך יצרתי עמוק הנוגע בשאלות מהותיות. אין צורך ברקע מתחום האומנות, ההיסטוריה או כל תחום אחר. החכמה הטבעית שלך בדיוק כמו שאת/ה היום, היא כל מה שהמשחק מבקש. 

Screenshot 2023-03-21 at 14.12_edited.jpg

הגרסה הקצרה 

מפגש של 4 שעות לקבוצות וצוותים עד 15 איש/ה

שלב ראשון: פתיחה, היכרות ובחירת היעד - 30 דקות
את היעד נבחר דרך נושא מסוים שאותו אתם/ן מעוניינים/ות לחקור
, נעמיד 2-3 שאלות מרכזיות ואלה יהיו הרוח שנושבת שמפרשינו לאורך המפגש.
אפשר לנסוע בזמן על ציר האבולוציה האנושית - משנת 70,000 לפני הספירה ועד שנת 4000. אנחנו לא נוסעים לתקופת חיינו.  

שלב שני: מסע אינטואיטיבי קבוצתי - 30 דקות
כולם/ן נרגעים/ות, עוצמים/ות עיניים ואני מובילה את כולנו להרפיה. כאשר כל החושים מכוונים פנימה אך אנחנו עדיין נוכחים ומודעים לחלוטין, אתם/ן מדמיינים/ות 10 מדרגות ואנו יורדים/ות אל נקודת הזמן והמקום כדי לגלות את הדמות שלך במשחק.
 
אנחנו לא יודעים/ות שום דבר מראש מלבד השנה והמקום שאליו נסענו. משהגענו, אני שואלת שאלות מנחות והתשובות פשוט מראות את עצמן. זה מרגיש כמו לראות סרט ולהיות בסרט באותו זמן וכל אחד/ת עונה לעצמו/ה בלב. לאט לאט, בהקשבה וצייתנות למה שהמסע מראה, דמות מקורית וייחודית מגלה את עצמה. במסע הקבוצתי מבקרים/ות ב 2-3 תחנות משמעותיות בחיי הדמות ואלה שופכות ידע והכוונה בנוגע לנושא המחקר והחיבור הייחודי שלך אליו. 
כמו כל אדם, הדמות הזו היא עולם ומלואו בשלב זה אין לנו מטרה נוספת מלבד להכיר ולדעת את הדמות שלנו במובן העמוק ביותר.

לאחר כחצי שעה אנחנו מתעוררים/ות וכל אחד/ת מקבל/ת טופס לרשום בקצרה את חוויות המסע דרך התחנות שהדמות עברה. 

הפסקה - 10 דקות 

 

שלב שלישי: היכרות הדמויות - בריינסטורמינג קבוצתי - 60 דקות
עכשיו, כשיש לנו מספר דמויות שחיות באותו הזמן והמקום, כל אחד/ת משתף/ת בקצרה בחיי הדמות ובעולמה האישי. בזמן שאחד/ת מדבר/ת, האחרים/ות רושמים/ות הערות אינטואיטיביות למי הם/ן מרגישים/ות קשורים/ות למשל: הוא קצת מעצבן אותי / למה אני נמשכת אליה...? / הממ, גם אצלי במסע היה נהר / הוא עני, אני מנהל עסק, אולי הוא יכול לעבוד אצלי... / ועוד ועוד מתוך מה שעולה.

 

לאחר שכולם שיתפו וגם עברנו על הקישורים האינטואיטיביים, אני מספרת על חמשת הארכיטיפים, המוטיבציות והמאפיינים שלהם/ן - המורד, המנהיג, הרומנטית, הריאליסט והמשיחה. כל אחד/ת מתבקש/ת לחוש איזה ארכיטיפ שוכן בתוך דמותו/ה ומניע אותו/ה כן, האם יש לכם/ן תחושה גם לגבי חלק מהדמויות האחרות.

הפסקה - 10 דקות 


שלב רביעי: בניית הסיפור והשתקפות נושא החקירה והשאלות - 60 דקות

מתוך הדמויות והמציאות שהן חולקות, התהווה בשלב הקודם מרחב חדש שבו נושא המחקר והשאלות ששאלנו מגלות ידע חדש. מבלי ששמנו לב, כולנו עכשיו מכירים/ות את הדמויות והעולם ומרגישים/ות בו די בבית. כעת אתם/ן חוברים/ות לאלה שהרגשתם/ן חיבור אינטואיטיבי אליהם/ן בהנחיה שלי, תעמיקו את החקר שלכם/ן בתפקיד הייחודי שיש לכם/ן עם הנושא וכן בחיבור המשותף שלכם/ן אליו. תוכלו לעשות זאת עם קולגה אחד/ת או עם כמה. תלוי במה שהרגשתם/ן. 

שלב חמישי: איסוף נתונים וסיכום המפגש - 40 דקות

נחזור לשבת כקבוצה ונשתף האם וכיצד נענו השאלות שהצגנו בתחילת המפגש. נסתכל גם על התמונה הגדולה, איזה אור שופכת המציאות שאליה נסענו על הנושא כיום. את כל אלה נרשום בצורה שתוכל לשרת אתכם/ן גם בהמשך העבודה המשותפת שלכם/ן על הנושא. 

מעבר לידע החדש שיתגלה דרך המפגש, תוכלו תמיד לחזור אל הדמויות ואל העולם כך שידע נוסף יוכל להמשיך ולזרום דרכם. זהו ערוץ תקשורת שלכם/ן עם עצמכם/ן, עם הקולגות שלכם/ן ועם תחום העיסוק שלכם/ן, שתמיד היה שם ודרכו תוכלו להקשיב לחכמה האינטואיטיבית וליצור בחופשיות, יצירתיות ומתוך ראיה רחבה גם בראש וגם בלב.

bottom of page